
Jubileusz 30 lecia kapłaństwa księdza Wojciecha.
Dziś, 23 maja 2026 r. uczciliśmy 30 lecie przyjęcia sakramentu kapłaństwa przez księdza proboszcza Wojciecha Morasza. Podczas uroczystej Mszy Świętej odprawionej w jego intencji licznie zgromadzone delegacje złożyły mu serdeczne życzenia. Miłe słowa popłynęły z ust Wójta Gminy Lipno Pana Łukasza Litki, samorządowców, sołtysów, Pani Dyrektor i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniembicach, Matek Różańcowych, przedstawicieli Klubu Złota Jesień z Wyciążkowa, Scholi Miriam, PZ Caritas i ministrantów. Swoje dziecięce życzenia złożyły również dzieci, które w tym roku przyjęły sakrament Eucharystii z rąk księdza jubilata. Z życzeniami pojawili się również przedstawiciele parafii w Wieszczyczynie, skąd do naszej parafii przyszedł ksiądz Wojciech. Na zakończenie Rycerze Jana Pawła II wwieźli piękny tort, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali gromkie "Życzymy, życzymy..."Tort został rozkrojony i podzielony pomiędzy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii.
Po Mszy Świętej delegacje z księdzem proboszczem na czele zostały zaproszone przez Radę Ekonomiczną i Duszpasterską na poczęstunek do sali wiejskiej w Goniembicach. Księdzu proboszczowi życzymy błogosławieństwa Bożego na dalsze lata w kapłaństwie.


