Wigilia Paschalna - Jego moc.

w.s22-55A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jeruzalem. Dz 10

Nasz Bóg jest Bogiem żywym, nadal zadziwia świat swoją mocą. Tylko, czy świat to widzi? Czy zauważa i uświadamia to sobie? A może zbytnio przyzwyczailiśmy się do rytmu przeżywania świąt. Stały się tylko kolejnym pustym rytuałem. Uczestniczymy w nich, może i aktywnie się w nie włączając, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, co tak naprawdę się wydarzyło i jakie przyniosło konsekwencje dla naszego życia?

Chcę wobec współczesnego świata umieć powiedzieć, że znam sprawę Jezusa z Nazaretu. Pokazać, że przyszedł czynić dobrze i uzdrawiać. Chcę być świadkiem tego wszystkiego, co zdziałał i nadal czyni. Do tego jednak potrzeba wiary, że Jezus zmartwychwstaniem pokazał swą boską moc. Nadał mojemu życiu sens. Pokonał zło, które tak często mnie paraliżuje. Swoim zwycięstwem dał mi nadzieję, że jest to możliwe. Trzeba mi wzrastać w miłości, aby swoim życiem pokazać innym, że On żyje i nadal działa.

O godzinie 20.00 w naszym kościele parafialnym rozpoczęła się Wigilia Paschalna. Po Liturgii Światła, Orędzie Wielkanocne odśpiewał Pan Jacek, czytania Liturgii Słowa odczytane zostały przez naszych parafian, a psalmy przepięknie zaśpiewały Panie, członkinie scholi "Miriam". Liturgię Słowa zakończyła przepiękna i mocna w przekazie homilia. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej, acz radosnej atmosferze. Wyraz naszej radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa dała procesja rezurekcyjna ze świecami, na początku której  szli przedstawiciele poszczególnych wiosek z " Palmami Zmartwychwstania".

W imieniu księdza proboszcza dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie całego Wielkiego Tygodnia, a szczególnie strażakom, ministrantom, scholi oraz lektorom. Bóg Wam zapłać.